• Rozkład dnia

• 3 -  4 latki

6.30 – 8.15

Schodzenie się dzieci, zabawy . Zajęcia opiekuńcze. Inicjowanie rozmów z dziećmi ,zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci.

8.15 – 8.30

Poranne ćwiczenia gimnastyczne. Przygotowanie do I śniadania- czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8.30 – 9.00

I śniadanie.

9.30 – 10.00

Realizacja zajęć edukacyjno-wychowawczych z całą grupą w oparciu o podstawę programową, organizowanie zabaw twórczych, ruchowych zgodnie z tematyką zajęć.

10.00–10.45

Swobodne zabawy dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy swobodne w ogrodzie, zajęcia ruchowe, wycieczki, spacery.

10.45 – 11.00

Czynności samoobsługowe przed posiłkiem.

11.00 – 11.30

Obiad– zupa + owoc .

11.30 – 13.30

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do relaksu – nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem i zakładaniem elementów garderoby. Leżakowanie, relaks, słuchanie bajek, muzyki- wyciszenie., odpoczynek

13.30 – 14.00

Czynności przygotowawcze przed posiłkiem

14.00 – 14.30

Obiad – II danie + podwieczorek

14.30 – 16.30

Zabawy inspirowane przez dzieci, zabawy edukacyjne, porządkowanie sali, pobyt na powietrzu.,

Rozchodzenie się dzieci

5 – 6 latki

6.30 – 8.15

Schodzenie się dzieci, zabawy . Zajęcia opiekuńcze. Inicjowanie rozmów z dziećmi, zabawy dowolne – stwarzanie sytuacji zabawowych służących realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo–stymulującym oraz z dziećmi zdolnymi, zabawy integrujące grupę,. Zabawy konstrukcyjne klockami rożnego typu.

8.15 – 8.30

Zabawy ruchowe przy muzyce, poranne ćwiczenia gimnastyczne. Przygotowanie do śniadania – czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8.30 – 9.00

I śniadanie.

Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych oraz dbałości o zdrowie. Eksponowanie pracy dyżurujących dzieci.

9.15 – 10.00

10.00 – 10.45

Swobodne zabawy dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Czynności samoobsługowe przed wyjściem ( nauka ubierania się, wiązania sznurowadeł, zapinanie guzików)

10.45 – 11.00

Przygotowanie do posiłku. Czynności samoobsługowe .

11.00 – 11.30

Obiad – Zupa + owoc.

Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami. Kulturalne zachowanie się przy stole. Pełnienie dyżurów przy posiłkach.

11.30 – 11.45

Relaks, słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, muzyki poważnej

11.45 – 13.30

Praca indywidualna i grupowa z dziećmi, zajęcia rozwijające i stymulujące wszechstronny rozwój dziecka, zabawy w sali, zajęcia dodatkowe

13.30 – 14.00

Czynności przygotowawcze do posiłku

14.00 – 14.30

Obiad – II danie + podwieczorek.

14.30 – 16.30

16.30 – 17.00