• Wizyta P. Minister Edukacji Narodowej P. Krystyny Szumilas

Wizyta Pani Krystyny Szumilas – Ministra Edukacji Narodowej
          we Wrocławiu.
          4 marca 2013r. Wrocław odwiedziła Minister Edukacji Narodowej - Pani Krystyna Szumilas. Wizyta związana była z organizowaną tego dnia Dolnośląską Galą konkursu „Mam 6 lat”, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej.
          Uroczystą konkursową Galę poprzedziło spotkanie Pani Minister z prezydentami, burmistrzami, wójtami, przedstawicielami samorządów, dyrektorami szkół podstawowych i przedszkoli, przedstawicielami ośrodków doskonalenia, poradni psychologiczno – pedagogicznych i bibliotek. W spotkaniu uczestniczyli również: Pani Ewa Wolak – poseł na sejm RP, Pan Adam Grel – wiceprezydent Wrocławia, Pani Iwona Bugajska – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia, Pan Jerzy Więcławski – dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Pani Minister była gościem Pani Beaty Pawłowicz – Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 we Wrocławiu. Jego tematem było obniżenie wieku obowiązku szkolnego

O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość podsumowania konkursu „Mam 6 lat”. Gościem honorowym była Pani Minister
          Krzystyna Szumilas. W Gali konkursu uczestniczyli także Pani Ewa Wolak - poseł na Sejm RP, Pani Ewa Mańkowska – Wicewojewoda Dolnośląski, Pani Iwona Bugajska – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Pan Jerzy Więcławski – dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Pani Ewa Przegoń – wicedyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, przedstawiciele organów prowadzących i mediów oraz członkowie Kapituły powołanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, która oceniała projekty konkursowe. Najważniejsi tego dnia byli rodzice i dyrektorzy szkół oraz przedszkoli, a przede wszystkim dzieci biorące udział w konkursie.

Kolejnym punktem wizyty Pani Minister było spotkanie z rodzicami dzieci 6 – letnich w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 12 we Wrocławiu. W rozmowie z Nimi Pani Minister wyjaśniła jak ważna jest decyzja o wcześniejszym posłaniu dziecka do szkoły i jakie korzyści przynosi wcześniejsze rozpoczęcie obowiązku szkolnego. Pani Minister Krystyna Szumilas, Pani Iwona Bugajska - dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Pani Ewa Glińska – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 12 odpowiadali na wszelkie pytania i wątpliwości rodziców. Spotkanie prowadziła Pani Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty.